Huomiotavaa! Lättähatun pysäkki sijaitsee 900 m päässä messualueelta nelostien toisella puolella. Kulku alueelle tapahtuu kävellen. Liikenteenohjaajat valvovat nelostien ylitystä. Kehoitamme varovaisuuteen tietä ylittäessä! Poistumiset junasta Louella on ohjattu portaiden kautta sekä pellon poikki, joten matkustaminen Lättähatulla  EI SOVELLU LIIKUNTAESTEISILLE!

Lippuhinnat sivun lopussa. (Klikkaa isommaksi)

LAUANTAIN AIKATAULUT

Huomio! Oulusta ei pääse takaisin saman päivän aikana. Tarkista bussiaukataulut www.matkahuolto.fi Lähtöpiste Kätkävaaran th

Junanumero: 1971

Lähtöpäivä:  La 24.08.2019

->                      Saapuu              Lähtee

OULU                                           06:19

II                         06:53                 06:55

SIMO                 07:36                 07:38

KEMI                  07:59                 08:01

TERVOLA          08:38                 08:40

LOUE                 08:50                 08:54

KOIVU               09:12                 09:14

MUUROLA        09:35                 09:37

ROVANIEMI     09:59

 

Junanumero: 1970

Lähtöpäivä: La 24.08.2019

->                     Saapuu              Lähtee

ROVANIEMI                                11:14

MUUROLA        11:36                 11:38

KOIVU               12:01                 12:03

LOUE                 12:21                 12.26

TERVOLA          12:34                 12:35

KEMI                  13:13

 

Junanumero: 1973

Lähtöpäivä: La 24.08.2019

->                       Saapuu              Lähtee

KEMI                                             14:34

TERVOLA          15:16                 15:18

LOUE                 15:28                 15:32

KOIVU               15:49                 15:51

MUUROLA        16:13                 16:15

ROVANIEMI     16:35

 

Junanumero: 1972

Lähtöpäivä: La 24.08.2019

->                      Saapuu              Lähtee

ROVANIEMI                                16:40

MUUROLA        17:00                 17:02

KOIVU               17:25                 17:27

LOUE                 17:46                 17:50

TERVOLA          17:58                 18:00

KEMI                  18:42

 

 

SUNNUNTAIN AIKATAULUT

Junanumero: 1971

Lähtöpäivä: Su 25.08.2019

->                     Saapuu              Lähtee

KEMI                                             08:38

TERVOLA          09:16                 09:18

LOUE                 9:28                  09:33

KOIVU               09:50                 09:52

MUUROLA        10:13                 10:15

ROVANIEMI     10:37

 

Junanumero: 1970

Lähtöpäivä: Su 25.08.2019

->                     Saapuu              Lähtee

ROVANIEMI                                11:14

MUUROLA        11:36                 11:38

KOIVU               12:01                 12:03

LOUE                 12:23                 12:26

TERVOLA          12:34                 12:35

KEMI                  13:13

 

Junanumero: 1973

Lähtöpäivä: Su 25.08.2019

->                      Saapuu              Lähtee

KEMI                                             13:55

TERVOLA          14:37                 14:39

LOUE                 14:49                 14:53

KOIVU               15:10                 15:12

MUUROLA        15:34                 15:36

ROVANIEMI     15:56

 

Junanumero: 1972

Lähtöpäivä: Su 25.08.2019

->                      Saapuu              Lähtee

ROVANIEMI                                16:39

MUUROLA        16:59                 17:01

KOIVU               17:24                 17:26

LOUE                 17:45                 17:49

TERVOLA          17:57                 17:59

KEMI                  18:41                 18:48

SIMO                 19:11                 19:15

II                         19:57                 19:59

OULU                20:45

 

Linja-autokuljetukset Tervolasta messuille

Kirkonkylä-Loue–Kirkonkylä

KESKUSTASTA               MESSUALUEELTA

 10.00                                10.30

11.00                                 11.30

12.00                                 12.30

13.00                                 13.30

14.00                                 14.30

15.00                                 15.30

16.00                                 17.00

 

Kirkonkylä-Mattinen-Ossaus-Loue-Ossaus-Mattinen-Kirkonkylä

KESKUSTASTA               MESSUALUEELTA

9.30                                   10.30

11.30                                 12.30

13.30                                 14.30

15.30                                 16.30

 

AJAT OVAT LÄHTÖAIKOJA